فیزیوتراپی ارتوپدی چیست  و چه زمانی استفاده می شود؟
تاریخ انتشار16 بهمن, 1398

فیزیوتراپی ارتوپدی چیست و چه زمانی استفاده می شود؟

فیزیوتراپی ارتوپدی در تهران

تقریبا تمامی فیزیوتراپی های فعال در تهران می توانند خدمات فیزیوتراپی ارتوپدی را به شما ارائه بدهند. اما نکته مهم تخصص و تجربه فیزیوتراپیست در بهبود درمان جراحی های ارتوپدی می باشد.

فیزیوتراپی خوب ارتوپدی در تهران کجا بروم

شما می توانید به نزدیکترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه بفرمایید، اما بهتر است به مرکز فیزیورتراپی مراجعه بفرمایید که تجربه درمان جراحی های ارتوپدی را داشته باشد. پیشنهاد ما به شما مرکز فیزیوتراپی تخصص شایسته می باشد. فیزیوتراپی مجهز در تهران

هزینه فیزیوتراپی ارتوپدی چقدر می باشد

با توجه به نوع جراحی ارتوپدی، فیزیوتراپیست متخصص بررسی می کند که برای درمان و بدست آوردن بازتوانی کامل عضله به چند جلسه فیزیوتراپی نیاز داریم، براساس تعداد جلسه هزینه فیزیوتراپی ارتوپدی تهران مشخص می شود.

معرفی فیزیوتراپی تخصصی ارتوپدی در تهران

اگر شما می خواهید جراحی ارتوپدی انجام بدهید بهتره قبل از عمل جراحی به فیزیوتراپی تخصصی ارتوپدی در تهران مراجعه کنید، چون شما نیاز دارید قبل از عمل جراحی ارتوپدی عضله خود را تقویت کنید تا بعد از عمل جراحی سریعتر به وضعیت عادی خود برگردید. پیشنهاد می کنیم با مرکز فیزیوتراپی شایسته در صادقیه ارتباط برقرار کنید

قبل از اینکه به موضوع فیزیوتراپی ارتوپدی بپردازیم نیاز به دانستن پیش زمینه هایی داریم که کمک می کند خیلی دقیق تر موضوع بحث را درک کنیم.

بعضی ها گمان می کنند فیزیوتراپی ارتوپدی فقط بعد از جراحی ارتوپدی مورد نیاز می باشد، شما چطور فکر می کنید؟

اجازه بدید من به شما بگم یک متخصص فیزیوتراپی ارتوپدی چطور فکر می کنه و چه نظر داره. فیزیوتراپی ارتوپدی به دوبخش قبل از جراحی و بعد از جراحی تقسیم می شود. شما باید بتوانید از لحاظ روحی و آمادگی بدنی تقویت بشوید، شما نیاز دارید عضله مورد نظر را تقویت کنید تا بعد از حراجی کمتر توانایی خود را از دست بدهید. بنابراین همانطور که فیزیوتراپی ارتوپدی بعد از جراحی مهم است، قبل از جراحی هم بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد.

مراکز فیزیوتراپی زیادی در تهران مشغول به فعالیت در زمینه ارتوپدی می باشند، شما می توانید به هر یک از این مراکز مراجعه بفرمایید، اما پیشنهاد می کنم از تجربیات خانم دکتر شایسته در زمینه فیزیوتراپی ارتوپدی بیشتر بهره مند بشوید.

تماس با کلینیک تخصصی شایسته تماس مستقیم با خانم دکتر بهناز شایسته

ارتوپد و جراحی ارتوپدی چیست

ارتوپدی شاخه‌ای از علم پزشکی گفته می‌شود که شامل درمان بیماری‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های مربوط به استخوان‌ها و مفاصل است.

ارتوپدی گرچه یک شاخه از علم جراحی است ولی این بدان معنا نیست که کار متخصص ارتوپد فقط جراحی باشد. او هر بیماری که به نحوی بر سیستم حرکتی یا لوکوموتور بدن انسان تاثیر میگذارد را مورد توجه قرار میدهد.

ارتوپدی شاخه ای از علوم جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند.

این حرفه در اوایل دهه 1900 به علت پیشرفت‌های ریخته‌گری و استخوان‌سازی در میان سایر رشته‌ها، به سمت درمان‌های جراحی پیش رفت.

فیزیوتراپی ارتوپدی چیست و چگونه می تواند به جراحی های ارتوپدی کمک کند؟

فیزیوتراپی ارتوپدی همانند سایر روش های دیگر درمان در فیزیوتراپی می باشد اما با این تفاوت که بیمار ما یک جراحی را تجربه کرده است و از نظر روحی و توان عظلانی – اسکلتی نیاز به بازتوانی دارد، بنابراین فیزیوتراپیست متخصص ما باید به روحیات افراد بعد از جراحی واقف باشد تا بتواند به بازتوانی روحی و جسمی شخص کمک کند.

با توجه به نوع جراحی های ارتوپدی که با سیستم عضلانی-اسکلتی ما در ارتباط است، بسیار حائز اهمیت است که بتوانیم عضلات خود را تقویت کنیم تا مسیر درمان چه قبل از جراحی و چه بعد از جراحی راحتتر سپری شود. تخصص فیزیوتراپی می تواند به عنوان تسهیل کننده وارد عمل بشود. فیزیوتراپی ارتوپدی به دو صورت می تواند به بیمار کمک کند، فیزیوتراپی ارتوپدی قبل از جراحی و فیزیوتراپی ارتوپدی بعد از عمل جراحی.

چرا به فیزیوتراپی ارتوپدی نیاز داریم؟

یکی از بزرگترین مشکلات جراحی ارتوپدی و درمان های ارتوپدی دامنه حرکتی عظلات می باشد، از این رو فیزیوتراپی ارتوپدی می تواند به حفظ و بهبود دامنه حرکتی آن قبل از جراحی و بعد از جراحی، کمک کند.

فیزیوتراپی ارتوپدی از چه روش های برای درمان استفاده می کند؟

فیزیوتراپی ارتوپدی تفاوت چندانی با سایر درمان های فیزیوتراپی ندارد و می تواند از روش های مرسوم در فیزیوتراپی برای بازتوانی عضلات بعد از جراحی ارتوپدی استفاده شود به برخی از روش های درمانی اشاره می کنیم

دامنه حرکتی مفاصل

یکی از مشکلات بیماران ایجاد خشکی های مفصلی به خصوص پس از جراحی ها یا شکستگی ها می باشد، فیزیوتراپی ارتوپدی با استفاده از دستگاه های تخصصی در این زمینه کمک می کند عضلات دامنه حرکتی خود را بدست بیاورند.

نرمش های تعادلی

با توجه به محل عضله که جراحی شده است ممکن است هنگام ایستادن و راه رفتن نتوانید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید، فیزیوتراپی ارتوپدی با کمک نرمش های تعادلی کمک می کند به تعادل ایده آل خود برسید.

ماساژ درمانی

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که بر روی قسمت های مختلف بدن یا شیوه های بهبود دهنده مختلفی تمرکز می کنند. در طی یک ماساژ، ماساژور فشارهای ضعیف یا قوی را به عضلات و مفاصل بدن برای کاهش درد و تنش اعمال خواهد کرد. یک ماساژور شخصی است که برای ماساژ دادن آموزش دیده است.

الکتروتراپی در فیزیوتراپی

نظرات کاربران

ثبت نظر جدید

نظری ثبت نشده است

شما اولین نظر را ثبت نمایید

ثبت نظر

captcha
* ضروری می باشد
Top